Kodėl organizacijoms nepavyksta pasiekti tikslų?
- Gabrielė Šerėnienė
- 2024-05-14
- 1 min. skaitymo
Atnaujinta: 2024-10-07
Komentuoja „LEANERS" partneris, viešojo sektoriaus organizacijų konsultantas Robertas Šerėnas.

Siekdamos savo tikslų organizacijos dažnai susiduria su iššūkiais. Mūsų patirtis rodo, kad tam dažniausiai būna keletas priežaščių:
Tikslų tiesiog nėra. Be aiškiai apibrėžtų tikslų, organizacijos negali matuoti pažangos ar sėkmės. Tikslai yra žemėlapis, vedantis į sėkmę, jų neturėdama organizacija klaidžioja be krypties.
Tikslų per daug. Kai organizacijos nusistato per daug tikslų, darbuotojai gali jaustis pernelyg apkrauti. Tai gali sukelti stresą ir sumažinti motyvaciją, nes darbuotojai nežino, nuo ko pradėti ar ką laikyti prioritetu.
Darbuotojai nežino, kokie yra tikslai arba jų nesupranta. Aiški komunikacija yra gyvybiškai svarbi. Jei darbuotojai nežino, kokie yra organizacijos tikslai, jeigu jie yra sudėtingi ir sunkiai suprantami, darbuotojai negalės šių tikslų veiksmingai siekti.
Darbuotojai neįsipareigoję tikslų siekti ir neatsako už pažangą. Svarbūs veiksniai, skatinantys darbuotojus siekti tikslų, yra įsipareigojimas ir atsakomybė. Be jų, tikslai lieka tik popieriuje ir nėra siekiama jų įgyvendinti.
Darbuotojai nežino, ką konkrečiai reikia daryti. Aiškus veiksmų planas yra būtinas. Darbuotojai turi žinoti konkrečius žingsnius, kuriuos reikia atlikti, kad organizacijos tikslai būtų pasiekti.
Tikslams nėra laiko – paskęstama kasdienybėje. Laiko valdymas ir prioritetai yra būtini. Organizacijoms reikia užtikrinti, kad kasdienės užduotys netrukdytų ilgalaikiams tikslams bei būtų bskiriamas laikas jiems siekti.
Ar susimąstėte, kuri iš priežasčių aktuali jūsų organizacijoje? Pasikalbėkime, nuo ko pradėti, kad išsikelti tikslai būtų pasiekti.