top of page

Kokį įrankį geriausia naudoti procesų braižymui?

Pataria „LEANERS“ partneris Antanas Dubikaitis


Dažnai gaunu klausimų, kokį įrankį naudoti procesų braižymui, atvaizdavimui? Kol kas dar neteko rasti šiam tikslui skirtų dirbtinio intelekto programų, tad lieka rinktis iš gerai žinomų pasirinkimų.


Aišku, galima procesus braižyti su paprastomis programomis, tokiomis kaip „MS Word“, „Excel“, „PowerPoint“ ar kitomis, tačiau jos nėra tam skirtos, todėl dirbti nebus patogu ir reikės labai daug laiko. Todėl visada rekomenduoju braižyti procesus su programomis, kurios sukurtos būtent šiam tikslui.


Svarbiausia, renkantis įrankį pasižiūrėti, ar jis palaiko visame pasaulyje naudojamą BPMN (angl. Business Process Model and Notation) standartą, skirtą braižymui ir atvaizdavimui.

Kai kurie įrankiai gali turėti nemokamą versiją, bet ji visada bus ribota. Pavyzdžiui, galėsite nubrėžti tik tam tikrą simbolių skaičių, būtinai turėsite jungtis prie interneto arba nebus kokių nors jums reikalingų galimybių ar funkcionalumų.


Dar vienas patarimas iš praktikos - visada pasižiūrėkite, ar galėsite jūsų nubrėžtą procesą konvertuoti į paveiksliuką, pdf dokumentą ar kitą formatą.


Įrankių išbandymui visada rekomenduoju pasinaudoti bent keletos dienų nemokamomis versijomis, kad galėtumėte įsivertinti, ar jums jie patinka, ar patogu dirbti, o paskui jau galima sumokėti už licenciją ir naudotis nuolat.


Savo darbe aš pats naudoju „MS Visio,“ nes jis puikiai integruojasi su „MS Office 365“, yra patogus procesų braižymui ir turi plačias importavimo bei eksportavimo galimybes. Bet žinoma, yra ir kitų įrankių, pavyzdžiui, „Lucidchart“, „Drawio“, „Bizzagi“, „Miro“, „Creately“, „EdrawMax“ ar kt. Įvairovė didelė, todėl tikrai galite išbandyti keletą ir pasirinkti jums labiausiai tinkantį.

 

bottom of page